Příručka "První mobil" pro rodiče

Tiskoviny , CZ.NIC

Příručka "První mobil" pro rodiče

Rodičovství v digitální době vyžaduje nové dovednosti. Proto je důležité být dětem aktivním průvodcem při seznamování s moderními technologiemi. S dobrými radami, nastavením hranic a vzájemnou komunikací může nový telefon přinést radost a zábavu, aniž by ohrozil bezpečnost nejen těch nejmenších. Než se dítěti rozhodnete dát první mobil, podívejte se na pár technických rad a doporučení.

Příručka „První mobil“ je určena pro rodiče, kteří se chystají svým dětem pořídit první  chytrý mobilní telefon. Připravilo ji Safer Internet Centrum ve spolupráci s Policií České republiky, Nadací O2 a mobilními operátory Vodafone a T-Mobile. Příručka obsahuje řadu doporučení týkající se správného nastavení chytrého telefonu a seznamuje s nejčastějšími riziky, kterým mohou děti při jeho používání čelit.

 

Může vás zajímat
 • Babičko, zůstaň na netu v bezpečí

  Alenka, Haryk a Asta učí Alenčinu babičku o bezpečném chování na internetu. Povídají si o nadužívání internetu, nebezpečí sociálních sítí, online hrách a jak se vyvarovat internetovým podvodům...
  Také jí dávají tu nejlepší radu: Když tě na internetu něco rozruší, hned to řekni dospělému, kterému věříš.

  Kniha je přeložena z řečtiny od SaferInternet4Kids (řecké Safer Internet Centrum). 

 • Převlékací panenka či panáček

  V rámci projektu jsme vydali nový vzdělávací materiál pro děti v mateřských školách v podobě převlékací panenky a panáčka. Pro pedagogy je určena dvoustránková brožurka, která je navede, jak si s dětmi povídat na téma sexuálního zneužívání a sextingu.

  Panenky doporučujeme tisknout na papír vyšší gramáže. 

 • Kniha ON-LINE ZOO

  Kniha ON-LINE ZOO seznamuje nejmenší čtenáře se základy bezpečného chování na Internetu. S touto publikací nahlédnete do neobyčejné zoologické zahrady, kde všechna zvířátka používají Internet. Možná rizika související s používáním Internetu kniha vysvětluje právě na jejich příkladu. Kniha vznikla překladem z německého originálu Der Online-Zoo vydaného v rámci projektu Safer Internet.

  Tato práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivatives 4.0 International (CC BY-NC-ND 4.0).