Alenka v říši GIFů II - 5. díl - Moc obrazovek

Videa , CZ.NIC

Alenka v říši GIFů II - 5. díl - Moc obrazovek

Oskar se marně snaží dostat do reality show a otravuje s tím Alenku, která chce vyřešit klimatickou krizi. Jakou nad námi mají moc obrazovky? Musíme regulovat strávený čas před počítačem, aby naše psychika netrpěla? Co je to digitální demence a enviromentální žal?

Délka: 14 minut
Rok výroby: 2023
Vysíláno: 15. května 2023

Může vás zajímat
 • Alenka v říši GIFů II - 4. díl - Nové platformy

  Alenka s Oskarem se snaží dostat na nové sociální sítě. Společně s nimi prozkoumáme rizika online komunikace, jak čelit krádeži profilu, či jak o sobě nezveřejňovat na internetu příliš informací. Nechcete přece, aby vám zloději vykradli byt.

  Délka: 14 minut
  Rok výroby: 2023
  Vysíláno: 8. května 2023

 • Alenka v říši GIFů II - 3. díl - Škola je mrtvá

  Alence s Oskarem se nechce po prázdninách zpátky do školy. Rozhodnou se proto vzdělávat online pomocí nejrůznějších výukových aplikací a her. Jaké jsou výhody či nevýhody gamifikace? Nahradí online výuka skutečnou školu? A bude se známkovat v emoji?

  Délka: 14 minut
  Rok výroby: 2023
  Vysíláno: 24. dubna 2023

 • Alenka v říši GIFů II - 2. díl - Digitál, padouch nebo hrdina

  Oskar je zoufalý. Nedokáže se nadrtit matematiku na písemku. Alenka mu proto vytvoří geniální hologram - Holoskara, který ho dokáže ve všem zastoupit. Co když se ale Holoskar vymkne kontrole a začne spřádat plány na ovládnutí světa? Umělá inteligence a etické problémy jejího používání.

  Alenka v říši GIFů II je pokračováním úspěšného populárně naučného pořadu. Je určen všem dětem, které tráví čas online, ocení ho ale i jejich rodiče

  Délka: 15 minut
  Rok výroby: 2023
  Vysíláno: 17. dubna 2023