Alenka v říši GIFů II - 3. díl - Škola je mrtvá

Videa , CZ.NIC

Alenka v říši GIFů II - 3. díl - Škola je mrtvá

Alence s Oskarem se nechce po prázdninách zpátky do školy. Rozhodnou se proto vzdělávat online pomocí nejrůznějších výukových aplikací a her. Jaké jsou výhody či nevýhody gamifikace? Nahradí online výuka skutečnou školu? A bude se známkovat v emoji?

Délka: 14 minut
Rok výroby: 2023
Vysíláno: 24. dubna 2023

Může vás zajímat
 • Alenka v říši GIFů II - 2. díl - Digitál, padouch nebo hrdina

  Oskar je zoufalý. Nedokáže se nadrtit matematiku na písemku. Alenka mu proto vytvoří geniální hologram - Holoskara, který ho dokáže ve všem zastoupit. Co když se ale Holoskar vymkne kontrole a začne spřádat plány na ovládnutí světa? Umělá inteligence a etické problémy jejího používání.

  Alenka v říši GIFů II je pokračováním úspěšného populárně naučného pořadu. Je určen všem dětem, které tráví čas online, ocení ho ale i jejich rodiče

  Délka: 15 minut
  Rok výroby: 2023
  Vysíláno: 17. dubna 2023

   

 • Alenka v říši GIFů II - 1. díl

  Oskar se chce stát režisérem hororů a Alenka návrhářkou chobotnicových triček s několika rukávy. Bez důkladného průzkumu internetu se jejich snaha přirozeně neobejde. Společně s nimi se dozvíte, jakým způsobem o vás internet shromažďuje informace a pak vám nabízí obsah šitý přímo na míru.

  Alenka v říši GIFů II je pokračováním úspěšného populárně naučného pořadu. Je určen všem dětem, které tráví čas online, ocení ho ale i jejich rodiče

  Délka: 14 minut
  Rok výroby: 2023
  Vysíláno: 10. dubna 2023

   

   

 • Seriál #martyisdead

  Co vedlo dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty, k tomu, aby vzal do ruky mobil a natáčel se v situacích, ze kterých mrazí? A musel zemřít, aby jeho rodiče zjistili, jak úzkostné pocity a hrůzné chvíle před svou smrtí zažíval? Byl skutečně patologickou zrůdou, nebo obětí systematického vydírání? Martinův otec se odmítá smířit s nezodpovězenými otázkami, kterých s každým dalším přihlášením do synova notebooku přibývá. Pouští se proto do pátrání, které mu postupně skládá komplexní obraz posledních týdnů teenegerova života.

  #martyisdead je český webový seriálový thriller pro internetovou televizi MALL.TV. Vznikl ve spolupráci s CZ.NIC, natočila ho česká společnost Bionaut. Pojednává o kyberšikaně a byl inspirován skutečnými událostmi. První série byla zveřejněna 20. října 2019 na stránkách MALL.TV. Získal hlavní cenu festivalu Serial Killer, kde měl předpremiéru. V září 2020 byl #martyisdead jako historicky první český seriál nominován na mezinárodní cenu Emmy, v kategorii krátkometrážních seriálů; tuto cenu v listopadu vyhrál. V březnu 2021 získal seriál Českého lva 2020.