Seriál Alenka v říši GIFů se vrací na obrazovky, opět s přispěním sdružení CZ.NIC

Seriál Alenka v říši GIFů se vrací na obrazovky, opět s přispěním sdružení CZ.NIC

Oblíbený populárně naučný pořad pro děti, Alenka v říši GIFů, se dočkal pokračování.
Prostřednictvím projektu Safer Internet Centrum podpořilo sdružení CZ.NIC vznik druhé řady seriálu jak po odborné, tak i finanční stránce. První díl seriálu odvysílá Česká televize 10. dubna na kanále ČT :D.

Malí i velcí diváci se mohou těšit na dobře známé hlavní postavy Alenku a Oskara, kteří se i v druhé řadě dostávají do mnohdy bizarních situací v on-line světě, ale ne vždy si umí poradit s tím, s čím se setkají. Při hledání řešení jim pak pomáhá nápověda v podobě zábavného chytrého iKrálíka, asistenta z mobilu, ale také internetoví odborníci jako je například Martin Kožíšek, vedoucí projektu Safer Internet Centrum a dlouholetý odborník na témata spojená s digitální gramotností a prevencí rizikového chování na internetu.

Jak si hlavní hrdinové poradí s tématy jako jsou umělá inteligence, gamifikace, nanovýuka, bezpečnost na internetu, digitální detox, vydělávání na internetu, digitální identita nebo dezinformace? To se diváci dozví v jednotlivých epizodách, které budou moci postupně sledovat na televizních obrazovkách nebo na webu pořadu.

Další informace týkající se problematiky on-line bezpečnosti dětí na internetu mohou  sledovat zájemci také webových stránkách projektu Safer Internet Centrum – bezpecnyinternet.cz, kde mimo jiné naleznou také velké množství edukačních a populárně naučných materiálů.

 

Může vás zajímat
  • Nejsou k dispozici žádné položky