Metodika ke knize ON-LINE ZOO

Knihy , CZ.NIC

Metodika ke knize ON-LINE ZOO

14. března 2023

Admin

kniha zoo on-line zoo

Metodika je určena především pedagogům na nižším stupni ZŠ. Každá kapitola koresponduje s jednotlivými příběhy v knize, které se zabývají nomofobií, kyberšikanou, kybergroomingem, on-line nákupy a sextingem. Veškeré pojmy jsou zde podrobně vysvětleny a váží se k nim doporučené skupinové aktivity a pracovní listy. Aktivity poslouží žákům k zamyšlení a k lepšímu zažití problému.

Může vás zajímat
 • Pracovní listy ke knize ON-LINE ZOO

  Pracovní listy ke knize ON-LINE ZOO pomohou těm nejmenším, aby se na chvíli odreagovali u jiné aktivity a současně si připomněli, jaká úskalí řešila zvířátka v jednotlivých příbězích.

  Omalovánka - opičák Olda

  Spojovačka - panda Pavel

  Divadélko na špejli - antilopa Agáta či Adam a lev Ludvík

  Hledání rozdílů - žirafa Žaneta

  Vystřihovánka - tučňák Tonda

 • ON-LINE ZOO básničky

  Kniha ON-LINE ZOO - básničky seznamuje i ty nejmenší čtenáře se základy bezpečného chování na Internetu. S novou publikací nahlédnete do neobyčejné zoologické zahrady, kde všechna zvířátka používají Internet. Možná rizika související s používáním Internetu kniha vysvětluje formou veršů, které malé děti velmi dobře přijímají. Básničky vznikly na motivy již dříve vydané knihy ON-LINE ZOO v rámci projektu Safer Internet Centrum.

  Toto autorské dílo podléhá licenci Creative Commons BY-ND 4.0. Dílo však může být překládáno a následně šířeno v písemné či elektronické formě, na území kteréhokoliv státu, za předpokladu, že nedojde ke změně díla a i nadále zůstane zachováno označení autora a prvního vydavatele díla, sdružení CZ.NIC, z. s. p. o. Překlad může být šířen pod licencí CC BY-ND 4.0

 • Kniha ON-LINE ZOO

  Kniha ON-LINE ZOO seznamuje nejmenší čtenáře se základy bezpečného chování na Internetu. S touto publikací nahlédnete do neobyčejné zoologické zahrady, kde všechna zvířátka používají Internet. Možná rizika související s používáním Internetu kniha vysvětluje právě na jejich příkladu. Kniha vznikla překladem z německého originálu Der Online-Zoo vydaného v rámci projektu Safer Internet.

  Tato práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivatives 4.0 International (CC BY-NC-ND 4.0).