Odstranění škodlivého softwaru

Váš počítač nemusí být vždy dokonale chráněn. Může nastat situace, kdy v počítači budete mít škodlivý software, aniž byste o tom věděli. Takto „nakažený počítač“ může zdánlivě fungovat normálně. Proto doporučujeme využít nástroje Windows Live OneCare, pomocí něhož zkontrolujete svůj počítač na výskyt škodlivého a potenciálně nežádoucího softwaru z webu.

Windows Live OneCare Safety Scanner je on-line služba umožňující zkontrolovat počítač a zajistit jeho ochranu, bezpečnost a maximální výkon. Využijte tento bezplatný nástroj ke kontrole a případnému odstranění virů, spywaru a dalšího potenciálně nežádoucího softwaru a k nalezení slabých míst zabezpečení ve vašem připojení k internetu.

Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru v systému Microsoft Windows kontroluje počítače se systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 a Windows Server 2003 a napomáhá odstranit některé rozšířené škodlivé programy, jako jsou např. Blaster, Sasser či Mydoom. Jakmile dokončí vyhledávání a odstranění, zobrazuje tento nástroj zprávu popisující výsledek včetně nalezených a odstraněných typů škodlivého softwaru. Nejnovější verzi tohoto nástroje naleznete na webu služby Stažení softwaru (Microsoft Download Center).

K zajištění ochrany počítače před dalším škodlivým softwarem je k dispozici zdarma ke stažení aktuální antivirový program Microsoft Security Essentials.

Další články v této kategorii