Vítejte v kurzu pro začínajícího uživatele internetu. Kurz vás postupně provede zvolenou tématikou. Na konci kurzu si budete moci získané znalosti prověřit v testu.

Aktualizace systému a programů

Váš počítač obsahuje operační systém a programy v něm nainstalované. Přestože se jejich tvůrci snaží o maximální zabezpečení, ve většině případů se najdou bezpečnostní chyby, díky nimž lze např. infikovat počítač nežádoucím softwarem a následně ho ovládnout nebo získat přístup k vašim datům. Většina výrobců softwaru poskytuje bezpečnostní aktualizace, které opravují případné chyby. Je však na vás, abyste pravidelně zajišťovali aktualizaci těchto programů a lépe se tak chránili před riziky napadení nežádoucím softwarem.

V případě, že používáte operační systém Windows, je dobré mít zapnuté automatické aktualizace. Ty vás automaticky upozorní na dostupnost aktualizace a provedou její instalaci. Nemusíte se v podstatě o nic starat, pouze zapnout tuto funkci ve vašem systému. Zapnutí této funkce provedete v Ovládacích panelech systému Windows. Více informací najdete v nápovědě k dané verzi vašeho systému.

Pravidelně aktualizujte své programy, zejména pak internetové prohlížeče a jejich doplňky, kancelářské sady, jako je Microsoft Office nebo Open Office. V případě, že daný program nabízí automatické aktualizace, zapněte tuto funkci, tak abyste měli neustále nejnovější verzi se všemi potřebnými bezpečnostními aktualizacemi. Podrobnější informace o aktualizaci jednotlivých programů najdete v nápovědě k danému programu nebo na stránkách jeho výrobce.

Další články v této kategorii