Sociální sítě

Sociální sítě umožňují sdílení zážitků s vašimi přáteli, ale i s cizími lidmi, kterým to dovolíte. Existuje mnoho tematických sítí - určených k seznámení, hledání a udržování vztahů mezi spolužáky či známými, sítě minoritních či nějakou formou odborných skupin.

Různé společenské sítě mají také různá pravidla a zvyklosti. Proto nemůžeme očekávat, že pro odlišné sítě platí zcela identická pravidla jejich bezpečného užívání. I tak bychom ale našli několik společných bezpečnostních doporučení, která platí pro všechny sítě bez výjimky. Týkají se opatrného sdílení soukromého obsahu či osobních informací.

Články v této kategorii

 • Co jsou sociální sítě

  Sociální sítě slouží k setkávání lidí v prostředí internetu. Často je pojí nějaká společná vazba: rodina, spolužáci, přátelství, zaměstnání či nějaká záliba. Patří sem ale také sociální sítě, které slouží k setkávání a poznávání lidí.

 • Ochrana osobních údajů na sociálních sítích

  Uvádění bližších osobních informací není sice povinné, ale může vést k úspěšnějšímu vyhledávání uživatele. Ale pozor, ne vždy to je naším záměrem. Neměli byste proto tyto údaje poskytovat komukoli zcela neomezeně a nekontrolovaně.

 • Rizika sociálních sítí

  Většina sociálních sítí je určena k seznámení a udržování vztahů s kamarády. Údaje, které o sobě vyplníte, zároveň sdílíte s ostatními. Ne vždy to je ale vaším záměrem. Myslete na rizika ještě předtím, než začnete své osobní a soukromé údaje veřejně nabízet, a riskovat tak jejich další neplánované sdílení nebo zneužití.

 • Rady pro bezpečné používání sociálních sítí

  Naletět na internetu může každý. Podvody, krádeže nebo třeba ztráta identity jsou dnes na internetu bohužel celkem běžná věc. Čeho byste se tedy měli držet při používání sociálních sítí?

 • Návod pro nahlášení nevhodného obsahu na sociální síti Facebook
 • Test prověření znalostí

  Své znalosti si ověřte v jednoduchém testu.