Posun vpravo

Veřejné počítače

Veřejné bezdrátové sítě

 

Veřejné bezdrátové sítě

Všechny novější přenosné počítače umožňují připojení k veřejné bezdrátové síti. Při jejím používání je dobré dodržovat následující bezpečnostní zásady a mít povědomí o možných bezpečnostních rizicích.

  • Používejte bránu firewall. Brána firewall pomáhá zabránit počítačovým podvodníkům nebo škodlivému softwaru (např. červům) v získání přístupu k počítači.
  • Nezadávejte čísla kreditních karet nebo hesla. Toto opatření při používání veřejné bezdrátové sítě zajišťuje určitý stupeň ochrany před zloději dat, kteří se zaměřují na odposlech komunikace prostřednictvím veřejné bezdrátové sítě.
  • Skryjte své soubory. Pokud používáte veřejné bezdrátové sítě, nelze obvykle ovlivnit způsob šifrování přenosu dat. V prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů na webu sítě zjistěte, jaký typ šifrování síť používá. Máte-li zároveň v počítači uloženy citlivé informace, zvažte investici do operačního systému, jako je např. systém Windows 7 Ultimate, který zahrnuje nástroje pro ochranu dat pomocí šifrování.
  • Vypněte připojení k bezdrátové síti, když ji nepoužíváte. Zvýšíte tak výdrž baterie počítače a snížíte riziko napadení počítače útočníkem prostřednictvím veřejné bezdrátové sítě.

Další články v této kategorii