Posun vpravo

Ochrana dat

Data v počítači jsou tím nejcennějším. Vše ostatní se dá relativně jednoduše nahradit. Ztráta nebo poškození rodinných fotografií, videí nebo práce uložené v různých typech dokumentů se nahradit nedá. Je tedy dobré mít na paměti ochranu dat, a to v několika oblastech. První oblastí je zálohování dat, kdy je dobré vést v patrnosti, že i pevné disky počítačů se mohou poškodit. Druhou oblastí je pak šifrování citlivých dat nebo šifrování dat na počítačích, které sdílí více uživatelů. Třetí oblastí jsou zásady při sdílení dat, zejména pak jejich zabezpečení při sdílení na internetu.

Články v této kategorii

 • Zálohování dat

  Data ve vašem počítači jsou to nejcennější. Začněte je tedy zálohovat a nečekejte na okamžik, kdy o ně poprvé přijdete z jakéhokoli důvodu. Jejich opětovné získání může být velmi drahé nebo nemožné.

 • Šifrování dat

  Šifrování dat představuje základní způsob ochrany před jejich nežádoucím únikem. K dispozici je několik funkcí a programů, které lze pro tyto účely využít.

 • Sdílení dat

  Sdílení dat je dnes běžnou činností. Je ale nutné si uvědomit, že publikováním některého obsahu mohou být dotčena práva jiných lidí nebo může dojít k neplánovanému úniku citlivých dat.

 • Test prověření znalostí

  Své znalosti si ověřte v jednoduchém testu.