Doplňková bezpečnostní opatření

Systémy internetového bankovnictví obsahují také řadu doplňkových funkcí pro posílení bezpečnosti.

Již při samotném přihlášení nabízejí vybrané banky možnost napsat své heslo místo na běžné klávesnici na tzv. elektronické (grafické) klávesnici. Klávesnici v tom případě vidíte na obrazovce počítače a jednotlivé znaky vybíráte myší. Tím se zabezpečíte proti speciálním pirátským programům, které dokážou sledovat, jaké znaky „zadáváte“ na klávesnici při přihlašování do internetového bankovnictví.

Doplňková bezpečnostní opatření

Osvědčeným opatřením je stanovení denních limitů pro maximální výši peněžní transakce zadané přes internetové bankovnictví. To omezí maximální výši škody při případném zneužití klientova účtu. Uživatel má možnost upravit si denní limity podle vlastní potřeby (maximální denní limit může být např. 200 tisíc Kč).

Dalším prvkem bezpečnosti, je automatické odhlášení uživatele internetového bankovnictví po určité době bez jakékoli aktivity. Tím se zabrání zneužití, pokud se zapomenete z bankovních stránek odhlásit. Samozřejmostí je, že banky podrobně archivují veškerou komunikaci s jednotlivými uživateli internetového bankovnictví.

Další články v této kategorii