Posun vpravo
Seznam se bezpečně

Film www.seznamsebezpecne.cz je určen dětem, jejich rodičům a pedagogům. Mluví o nástrahách internetu a nebezpečích, která jsou skryta za nejrůznějšími identitami. Byl natočen podle skutečných událostí.

S rychlým rozvojem informačních technologií dochází i k novým možnostem zneužívání dětí. Podívej se s námi, jaké nástrahy může internet přinášet a jak s nimi bojovat.

Jak vznikal film Seznam se bezpečně podle jeho autorů:

Koncem roku 2008 pořádal Seznam.cz ve Švandově divadle v Praze konferenci pro učitele, která mimo jiné účastníkům přiblížila rizika, se kterými se mohou děti setkat na internetu. Akce se setkala s velkým zájmem. Proto jsme se rozhodli, že o bezpečnosti na internetu natočíme film. Pár týdnů uteklo a 10. dubna zazněla poslední klapka.

Film je určen dětem ve věku 12 až 16 let, jejich rodičům a pedagogům. Díky získané akreditaci od Ministerstva školství ČR jsme ho distribuovali koncem května do všech základních škol. Třicetiminutovým filmem, který ve třech skutečných příbězích ukáže odvrácenou tvář internetu, provází Mirek Vaňura, autor pořadu 112: v ohrožení života, známý z televize Nova.

Cílem filmu je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit řešit situace, do kterých se mohou děti dostat. V jednotlivých příbězích ukazujeme rizika anonymního seznamování. Uvidíte příběh Andrey, která byla na schůzce naslepo znásilněna, nebo příběh malé Moniky, která si dopisovala s pedofilem. Co vše se může stát, pokud děti poskytnou své nahé fotografie, jaké to je být vydírán a že jsou i případy, které končí tragicky.

Poděkování patří těm, kteří nám při natáčení pomáhali a dodali mnoho podkladů i záběrů, které bychom rádi z internetu vymýtili. Děkujeme Nadaci Naše dítě, Lince bezpečí a Policejnímu prezidiu. Děkujeme vám, že tomuto filmu věnujete pozornost.

Další články v této kategorii